Y1453100R000F0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y1453100R000F0L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 100 OHM 0.6W 1% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100 Ohms
Series Z
Power (Watts) 0.6W