Y1455150R000A0R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y1455150R000A0R
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
1506
Descripción:
RES SMD 150 OHM 0.05% 1/5W 1506
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1506
Resistance 150 Ohms
Series VSM
Power (Watts) 0.2W, 1/5W