Y1455600R000F0W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y1455600R000F0W
Descripción:
VSM1506 600R00 TCR2 1.0% B W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 600 Ohms
Series VSM
Power (Watts) 0.2W, 1/5W