Y14671R66670B0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y14671R66670B0L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
Radial Lead
Descripción:
RES 1.6667 OHM 0.1% 10W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 1.339" L x 0.210" W (34.00mm x 5.33mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 1.6667 Ohms
Series VCS332Z
Power (Watts) 10W