Y14682R00150A9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y14682R00150A9L
Descripción:
RES 2.0015 OHM 10W 0.05% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.803" (20.40mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 1.575" L x 0.276" W (40.00mm x 7.00mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2.0015 Ohms
Series VFP4Z
Power (Watts) 10W