Y14720R05000E0R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y14720R05000E0R
Descripción:
RES 0.05 OHM 0.2% 2W 3637
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±0.2%
Size / Dimension 0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 50 mOhms
Series CSM3637S
Power (Watts) 2W