Y14818R20000F9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y14818R20000F9L
Descripción:
RES 8.2 OHM 10W 1% RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.339" L x 0.210" W (34.00mm x 5.33mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 8.2 Ohms
Series VCS331Z
Power (Watts) 10W