Y1485V0071AT9R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y1485V0071AT9R
Descripción:
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1610
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Applications Voltage Divider (TCR Matched)
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±0.05%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.160" L x 0.106" W (4.06mm x 2.69mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series DSM
Power Per Element 50mW
Package / Case 1610 J-Lead (3 Terminals)
Resistor Matching Ratio ±0.01%
Mfr VPG Foil Resistors
Number of Pins 3
Resistance (Ohms) 1k, 10k
Circuit Type Voltage Divider
Package Tape & Reel (TR)
Resistor-Ratio-Drift ±0.5ppm/°C