Y14870R04990D0R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y14870R04990D0R
Descripción:
RES 0.0499 OHM 0.5% 1W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 49.9 mOhms
Series CSM
Power (Watts) 1W