Y14870R05900D5W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y14870R05900D5W
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
2512
Descripción:
RES 0.059 OHM 0.5% 1W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 59 mOhms
Series CSM
Power (Watts) 1W