Y14880R00200B9W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y14880R00200B9W
Descripción:
RES 0.002 OHM 0.1% 3W 3637
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2 mOhms
Series CSM
Power (Watts) 3W