Y14880R00400D5R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y14880R00400D5R
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
3637
Descripción:
RES 0.004 OHM 0.5% 3W 3637
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 3637
Resistance 4 mOhms
Series CSM
Power (Watts) 3W