Y14880R08330B9W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y14880R08330B9W
Descripción:
RES 0.0833 OHM 0.1% 2W NONSTAND
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 83.3 mOhms
Series CSM
Power (Watts) 2W