Y14962K49000Q0R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y14962K49000Q0R
Descripción:
VSM1206 2K4900 TCR2 0.02% B T
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 2.49 kOhms
Series VSM
Power (Watts) 0.15W