Y15082K32000TR0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y15082K32000TR0L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 2.32K OHM 0.01% 0.6W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2.32 kOhms
Series RNC90T
Power (Watts) 0.6W
Package / Case Radial
Number of Terminations 2
Mfr VPG Foil Resistors
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)