Y16070R49900D9R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y16070R49900D9R
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
SMD
Descripción:
RES 0.499 OHM 1/2W 2516 WIDE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.160" L x 0.250" W (4.06mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 499 mOhms
Series VCS1625Z
Power (Watts) 0.5W, 1/2W