Y16073R50000E9W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y16073R50000E9W
Descripción:
RES SMD 3.5 OHM 1/2W 2516 WIDE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±0.2%
Size / Dimension 0.160" L x 0.250" W (4.06mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 3.5 Ohms
Series VCS1625Z
Power (Watts) 0.5W, 1/2W