Y161120R0000D0R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y161120R0000D0R
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
2010
Descripción:
RES SMD 20 OHM 0.5% 0.3W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 20 Ohms
Series VSM
Power (Watts) 0.3W