Y161142K2000T9W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y161142K2000T9W
Descripción:
RES SMD 42.2KOHM 0.01% 0.3W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 42.2 kOhms
Series VSM
Power (Watts) 0.3W