Y162512K1000B0W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y162512K1000B0W
Descripción:
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 0.3W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 12.1 kOhms
Series VSMP
Power (Watts) 0.3W