Y162740K0000B9W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y162740K0000B9W
Descripción:
VSMP2010 40K0000 TCR0.2 0.1% S W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 40 kOhms
Series VSMP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W