Y162770K0000A0W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y162770K0000A0W
Descripción:
RES SMD 70K OHM 0.05% 1/2W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 70 kOhms
Series VSMP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W