Y163250K0000T0R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y163250K0000T0R
Descripción:
RES SMD 50K OHM 0.01% 0.4W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 50 kOhms
Series VFCP
Power (Watts) 0.4W, 2/5W