Y163251K0000F0W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y163251K0000F0W
Paquete:
2010
Descripción:
RES SMD 51K OHM 1% 0.4W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 51 kOhms
Series VFCP
Power (Watts) 0.4W, 2/5W