Y1633100K000T9R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y1633100K000T9R
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
2512
Descripción:
RES SMD 100K OHM 0.01% 0.6W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 100 kOhms
Series VFCP
Power (Watts) 0.6W