Y1685V0064TQ9W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y1685V0064TQ9W
Descripción:
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1505
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Voltage Divider (TCR Matched)
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series VFCD1505
Power Per Element 50mW
Package / Case 1505 (3812 Metric)
Resistor Matching Ratio ±0.02%
Mfr VPG Foil Resistors
Number of Pins 3
Resistance (Ohms) 1k, 10k
Circuit Type Voltage Divider
Package Tray
Resistor-Ratio-Drift ±0.4ppm/°C