VPG Foil Resistors
Producto No:
Y16900R50000D9L
Fabricante:
Paquete:
TO-220
Lote:
-
Descripción:
RES 0.5 OHM 8W 0.5% TO220-4
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$53.01
$53.01
10
$46.95185
$469.5185
25
$43.16534
$1079.1335
50
$40.89332
$2044.666
100
$39.37883
$3937.883
250
$37.864264
$9466.066
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | 0.845" (21.46mm) |
| Tolerance | ±0.5% |
| Size / Dimension | 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm) |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Resistance | 500 mOhms |
| Series | VPR221Z |
| Power (Watts) | 8W |
| Package / Case | TO-220-4 |
| Number of Terminations | 4 |
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Failure Rate | - |
| Package | Bulk |