Y1733300K000S0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y1733300K000S0L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 300K OHM 0.001% 2.5W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.001%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 300 kOhms
Series H
Power (Watts) 2.5W