Y174610K2701B9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y174610K2701B9L
Descripción:
RES SMD 10.2701K OHM 0.6W J LEAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 10.2701 kOhms
Series SMR3DZ
Power (Watts) 0.6W