Y17524K70000B9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y17524K70000B9L
Descripción:
RES 4.7K OHM 1W 0.1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 4.7 kOhms
Series HZ
Power (Watts) 1W