Y1759100K000X9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y1759100K000X9L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 100K OHM 2.5W 0.0025% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.0025%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100 kOhms
Series HZ
Power (Watts) 2.5W