Y212352R3000C0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y212352R3000C0L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
TO-220-4
Descripción:
RES SMD 52.3OHM 0.25% 8W TO220-4
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.158" (4.01mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.615" L x 0.400" W (15.62mm x 10.16mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-4
Resistance 52.3 Ohms
Series VPR221SZ
Power (Watts) 8W