Y4013590R000B9W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y4013590R000B9W
Descripción:
RES SMD 590 OHM 0.1% 1/10W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 590 Ohms
Series FRST
Power (Watts) 0.1W, 1/10W