Y40214K32000B9W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y40214K32000B9W
Paquete:
0603
Descripción:
FRSM0603 4K3200 TCR0.2 0.1% S W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 4.32 kOhms
Series FRSM
Power (Watts) 0.1W, 1/10W