Y402317K8571T0R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y402317K8571T0R
Descripción:
RES SMD 17.8571K OHM 0.3W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 17.8571 kOhms
Series FRSM
Power (Watts) 0.3W