Y40233K12500B9R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y40233K12500B9R
Descripción:
FRSM1206 3K1250 TCR0.2 0.1% S T
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 3.125 kOhms
Series FRSM
Power (Watts) 0.3W