Y402730K0000B9W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y402730K0000B9W
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
2512
Descripción:
RES SMD 30K OHM 0.1% 3/4W 2512
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 30 kOhms
Series FRSM
Power (Watts) 0.75W, 3/4W