Y40452K05000J0W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y40452K05000J0W
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES SMD 2.05K OHM 5% 1/20W 0505
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.050" L x 0.050" W (1.27mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2.05 kOhms
Series V5X5PT
Power (Watts) 0.05W, 1/20W