Y404545R0000B0W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y404545R0000B0W
Descripción:
RES SMD 45 OHM 0.1% 1/20W 0505
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.050" L x 0.050" W (1.27mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 45 Ohms
Series V5X5PT
Power (Watts) 0.05W, 1/20W