Y40611K87000Q0W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y40611K87000Q0W
Paquete:
0603
Descripción:
FRSH0603 1K8700 TCR2.5 0.02% B W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 1.87 kOhms
Series FRSH
Power (Watts) 0.12W