Y406310K0000Q0R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y406310K0000Q0R
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
1206
Descripción:
RES SMD 10K OHM 0.02% 1/2W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 10 kOhms
Series FRSH
Power (Watts) 0.5W, 1/2W