Y40652K94000Q0W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y40652K94000Q0W
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
2010
Descripción:
RES SMD 2.94KOHM 0.02% 0.8W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 2.94 kOhms
Series FRSH
Power (Watts) 0.8W