Y406546R4000F0W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y406546R4000F0W
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
2010
Descripción:
RES SMD 46.4 OHM 1% 0.8W 2010
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 46.4 Ohms
Series FRSH
Power (Watts) 0.8W