Y406650R0000A0R
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y406650R0000A0R
Paquete:
2512
Descripción:
FRSH2512 50R000 TCR2.5 0.05% B T
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 50 Ohms
Series FRSH
Power (Watts) 1.2W