Y407210R0000F9W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y407210R0000F9W
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
0805
Descripción:
RES SMD 10 OHM 1% 1/5W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 10 Ohms
Series FRFC
Power (Watts) 0.2W, 1/5W