Y407640R0000C9W
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y407640R0000C9W
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
2512
Descripción:
FRFC2512 40R000 TCR0.2 0.25% S W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 40 Ohms
Series FRFC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W