Y470026K7988B9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y470026K7988B9L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
Radial Lead
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
RES 26.7988K OHM 0.1% 0.3W RAD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.228" L x 0.087" W (5.80mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 26.7988 kOhms
Series AUR
Power (Watts) 0.3W