Y4725100R000A0L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y4725100R000A0L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Descripción:
RES 100 OHM 3/4W .05% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05%
Size / Dimension 0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 100 Ohms
Series HZ
Power (Watts) 0.75W, 3/4W