Y472510K0000B9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y472510K0000B9L
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 10K OHM 0.1% 3/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.375" Dia x 0.625" L (9.53mm x 15.88mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series HZ
Power (Watts) 0.75W, 3/4W