Y472515K0000B9L
VPG Foil Resistors
Producto No:
Y472515K0000B9L
Descripción:
RES 15K OHM 3/4W .1% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 15 kOhms
Series HZ
Power (Watts) 0.75W, 3/4W